Deszcz, słota, błoto

Deszcz, słota, błoto

Beskid Niski jest stworzony do jazdy rowerem, co nie oznacza, że w Beskidzie Niskim nie można zabłądzić. Wręcz przeciwnie. Możliwe są niemal dowolne kierunki wycieczek rowerowych ale pod warunkiem, że wykorzystują one ukształtowanie terenu i istniejącą sieć drogową w sposób fachowy. W Beskidzie Niskim są głębokie jary i strome stoki, po których poruszanie się jest naprawdę trudne, a największym wrogiem rowerzysty (i piechura) może okazać się błoto, które w specyficznych miejscach potrafi przetrwać nawet długie okresy suszy. Jest zadziwiająco lepkie, bo jesteśmy na obszarze fliszu karpackiego i gdy oblepi Twój rower, naprawdę uniemożliwi Ci jazdę. Zadziwiająco często pojawia się akurat tam, gdzie właśnie jedziesz, robiąc atrakcyjny skrót bądź gdy wprowadzasz inteligentną zmianę trasy.

Uwaga!
Nie chodzi o to, że Twój rower będzie ubrudzony  – w parę chwil może tak zakleić się błotem, że nie tylko jazda stanie się niemożliwa ale i prowadzenie roweru a nawet jego bieżące oczyszczenie, bez specjalistycznego sprzętu – roweru nie można zanurzać w rzece, stawie bądź strumieniu.
Dlatego omijaj błoto i konsultuj planowaną trasę w czasie wypożyczenia, a najlepiej przed!

Nawet w czasie słoty, gdy ziemia jest długoterminowo namoknięta, w dalszym ciągu Zagłębie Ambitnej Turystyki oferuje Klientom szeroką gamę możliwych wycieczek, po utwardzonych drogach leśnych, drogach gminnych, a częściowo po szlakach turystycznych, preferowanych przy suchszej pogodzie. Jest to wyłącznie kwestia odpowiedniego zaplanowania trasy, a będziesz w stanie bezpiecznie dotrzeć do niemal każdego zakątka.