Planowanie wycieczki albo wyprawy

Planowanie wycieczki albo wyprawy

Swoboda i sielskość to znaki firmowe jazdy rowerem w Zagłębiu Ambitnej Turystyki i całym Beskidzie Niskim. Ta swoboda i sielskość wyrażają się przede wszystkim w możliwości ciągłego modyfikowania zaplanowanej pierwotnie trasy, całodziennej czy też nawet kilkugodzinnej wycieczki rowerowej, gdyż (jeszcze niepełna ale już stwarzająca spore możliwości) sieć dróg turystycznych jest tak bogata, że zawsze istnieje możliwość wyboru drogi krótszej, dłuższej, wiodącej doliną bądź forsującej grzbiet, w terenie leśnym lub otwartym, łącznie z małym wypadem na Słowację czy też podziałem poruszającej się grupy na dwie mniejsze, dla których różne trasy są najodpowiedniejszą alternatywą.

W poruszaniu się po Zagłębiu Ambitnej Turystyki na rowerze (ale też pieszo, na nartach i konno) wspiera nas specjalna mapa turystyczna, bardzo dokładna, zawierająca oryginalne nazewnictwo i wykonana przez miejscowego, uznanego geografa i etnografa.

Mapa posiada wersję mobilną, którą możecie otwierać w smartfonie, w czasie jazdy. Obsługuje ją powszechne oprogramowanie Locus Map– również wersja bezpłatna. A więc zawsze będziesz wiedział gdzie aktualnie się znajdujesz.

Mapa – Zagłębie Ambitnej Turystyki

http://zat.besko.pl/mapa-zaglebie-ambitnej-turystyki/

Uwaga:

  • w czasie wycieczki musisz posiadać numer telefonu do Partnera Wypożyczalni, od którego otrzymałeś rower, żeby zadzwonić gdy będziesz tego potrzebować,
  • pozostaw u Partnera swój numer telefonu oraz przybliżoną trasę i cel wycieczki,
  • przed wyjazdem sprawdź tzw. check listę – czy masz wszystko, co powinieneś zabrać.